Bóg jako wielki ojciec

Wśród wielu wspaniałych rzeczy, którymi jesteśmy obdarzeni, jedną z największych jest fakt, że Bóg jest wielkim ojcem. Jest to jedna z rzeczy, za którą zawsze możemy być wdzięczni, ponieważ oznacza to, że zawsze możemy polegać na Bogu. Są chwile, kiedy nie mamy rzeczy, których potrzebujemy, ale jeśli wiemy, że Bóg jest wielkim ojcem, będziemy mogli znaleźć rzeczy, których potrzebujemy.

1. Prorok T.B. Joshua

Podczas ceremonii „lying-in-state” dla zmarłego proroka T.B. Joshua, wzięła udział imponująca liczba osób. Tłum składał się z osób z różnych środowisk. Przybyli oni tłumnie, aby obejrzeć ciało proroka. Jednym z najbardziej pamiętnych momentów było to, że delegacja z Izraela oddała ostatni hołd zmarłemu prorokowi. Po tym wydarzeniu nastąpił występ zespołu Nigeryjskich Sił Powietrznych. Podczas wydarzenia kilka osób zostało wyleczonych z trujących substancji i kilka razy wymiotowało.

Góra Modlitwy SCOAN jest miejscem, gdzie złożono ciało zmarłego proroka. Jest to również miejsce, w którym znajduje się SCOAN. Prorocy i Uczniowie SCOAN przebywali w bliskiej odległości od ciała zmarłego proroka. Doprowadziło to do wielu ciekawych historii. Na przykład o kobiecie ubranej w białą suknię mówiono, że była w żałobie, a także poświęcała swoje ego. Podobnie uhonorowano byłego sierżanta nigeryjskiej policji, Gifta Ayebabogha, za jego osiągnięcia.

Było jeszcze kilka innych godnych uwagi momentów. Na przykład, były osobisty asystent gubernatora, dr Omoh Irabor, został wyleczony z infekcji dróg moczowych. Ponadto kilka osób zostało namaszczonych. Po drodze było trochę czkawki, ale SCOAN odniósł sukces. Ponadto wskaźnik przestępczości i morderstw spadł do zera podczas historycznego weekendu krucjatowego.

Biblia, jak również inne starożytne religie, mówiły o Bogu w ten sposób. W rzeczywistości można widzieć Boga jako Świętego Mikołaja, lub jako ojca w ciele. Biblia przedstawia Boga również jako mężczyznę, jak i kobietę. Oprócz zwykłych obrazów męskich i żeńskich, Biblia przedstawia Boga jako życzliwego króla.

W rzeczywistości Biblia jest tak pełna budzących respekt historii, że trudno jest wiedzieć, w które wierzyć. Można na przykład dyskutować nad ważnością biblijnej opowieści o dziecku urodzonym w Betlejem. Jedni uważają, że była to mistyfikacja, a inni, że to fakt. Jest to debata, która prawdopodobnie będzie trwała przez wieki.

Innym godnym uwagi wydarzeniem są przedwcieleniowe teofanie Pana Jezusa. Były one wykonywane w celu przygotowania Narodu Izraelskiego na wcielenie Syna Bożego. To wydarzenie nie jest tak powszechne, jak mogłoby się wydawać, ale jest możliwe. Biblia mówi o wcieleniu Syna Bożego, ale nierzadko anioł Jehowy, czyli Duch Święty, ukazuje się Narodowi Izraelskiemu w tym czasie. W czasie teofanii przedwcieleniowych Naród Izrael cierpi przez pewien czas dyscyplinę, a niekiedy dekrety Boże nie są uprzedzające.

Innymi słowy, dekrety Boże są warunkowe i zmienne.

2. Król Salomon

Podczas panowania Salomona, jego królestwo zostało podzielone. Spowodowało to znaczne pogorszenie sytuacji w narodzie. Salomon jest pamiętany jako jeden z najmądrzejszych i najbogatszych monarchów Izraela. Jego mądrość i duchowość były przywoływane w literaturze i kulturze na przestrzeni wieków. Jednak mądrość Salomona mogła być zbyt skoncentrowana na teorii, a nie na rzeczywistej praktyce.

Mądrość Salomona jest również często przypisywana Pieśni nad Pieśniami. W rzeczywistości Salomonowi przypisuje się napisanie wielu ksiąg biblijnych. Dlatego często nazywa się go „najmądrzejszym człowiekiem, który kiedykolwiek żył”.

Salomon był trzecim królem Izraela i panował od 970 do 931 r. p.n.e. Jego panowanie było przedłużeniem panowania króla Izraela. Jego panowanie było przedłużeniem panowania króla Dawida, który zmarł w 586 r. p.n.e. Jednak Salomon stracił koncentrację na Bogu, gdy jego bogactwo wzrosło zbyt szybko. Zaczął czcić fałszywych bogów innych narodów. Zapomniał też o Bożych prawach dotyczących małżeństwa. Rezultatem jego działań było to, że królestwo Salomona zostało podzielone w chwili jego śmierci.

Rodzina Dawida była rodziną dysfunkcyjną. Salomon nauczył się, że wzorce zachowań zostały odziedziczone po jego rodzicach. W rzeczywistości Salomon musiał uczyć swoich synów, jak przestrzegać przykazań ojca. Ostrzegał też swojego syna przed niewiernością.

Salomon wykonał wiele projektów budowlanych w swoim królestwie. Używał pracy przymusowej do realizacji dużych projektów, a projekty te wywołały głęboką niechęć w północnych plemionach. Ponadto projekty budowlane stworzyły poważne problemy w królestwie Salomona.

Salomon zignorował również Boże prawa dotyczące małżeństwa. Ożenił się z pogańską córką faraona egipskiego. To nieposłuszeństwo spowodowało, że Salomon stracił swoje serce dla Boga.

Ojciec Salomona, Dawid, miał pragnienie uczynienia królestwa Bożego znanym. Dawid był najgłówniejszym z dziesięciu tysięcy. Chciał też, aby Salomon stał się królem mesjańskim. Salomon został zobowiązany do przestrzegania praw Pańskich. Jednak Salomon również nadinterpretował Pismo Święte. Zaczął swoje panowanie na korzyść człowieka, ale wkrótce zaczął tracić serce dla Boga.

Bogactwo Salomona było również wynikiem ekonomicznego ucisku ludzi. Uczynił on złoto i srebro bardziej obfitymi, a także uprawiał drzewa cedrowe. Salomon zapomniał jednak, że ciąży na nim obowiązek przestrzegania praw Pańskich. Jego działania spowodowały upadek narodu.

Życie duchowe Salomona mogło być bardziej duchowe po śmierci Dawida. W rzeczywistości modlitwa dedykacyjna Salomona daje wgląd w jego serce. Modlił się, aby Bóg „zrozumiał” jego serce. Mogła to być reakcja na porażkę jego rodziców. Salomon zwrócił się również do ludu po swojej modlitwie dedykacyjnej.

Salomon znany jest również ze swoich licznych świątyń. Zbudował też pierwszą świątynię w Jerozolimie. Znany jest również ze swojej poezji w Starym Testamencie. Salomon jest najmądrzejszym człowiekiem, jaki kiedykolwiek żył, ale jego mądrość mogła być zbyt skoncentrowana na teorii, a nie na rzeczywistej praktyce.

4. Żelazny król

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem serii Dark Souls, czy nie, na pewno wiele razy natknąłeś się na imię „Żelazny Król”. Jest on głównym antagonistą DLC „The Crown of the Iron King” i pełni ważną rolę w grze. Jest również główną postacią w noweli Summer’s Crossing. Jego imię nie jest jednak wymienione w serii o Harrym Potterze. Jest on jednak królem Letniego Dworu Fejów.

Nazwa „Żelazny Król” pochodzi od Starego Żelaznego Króla, króla, który założył swoje królestwo z miasta Venn. Rządził swoim królestwem przez jakiś czas, zanim zostało ono zniszczone przez pożar. Następnie odrodził się jako gigantyczny demoniczny stwór zwany „Ichiorous Earth”. Jest on również autorem Demona Hutnika, który zdradził swojego stwórcę. Wykorzystał wszystkie swoje zasoby, aby zbudować golema z żelaza, którego jako rdzeń nasycił swoją duszą. Golem ten został następnie zabity przez Nosiciela Klątwy.

W opowieści o Żelaznym Królu występują trzy trójkąty miłosne. Pierwszym z nich jest związek Ash’a i jego siostry Meghan. Para podróżuje do krain faery, aby uratować jej brata. Jednak i oni zostają zaatakowani przez żelazne fey, pod rozkazami fałszywego króla. Meghan udaje się jednak uwolnić Asha z pluskwy Wirusa. Odkrywa też, że jej ojcem jest olbrzym zwany Oberonem, który rządzi Letnim Dworem Feyów.

Po drugie, jest Żelazny Koń, który mówi grupie, że nowy król to oszustwo. Jest on byłym porucznikiem Żelaznego Króla, a obecnie przywódcą buntowników przeciwko niemu. Jednak on również nieodwzajemnia miłości do Meghan. Faworyzuje wronią postać Pucka.

Na koniec pozostaje tajemnica Żelaznego Króla, którą jest Palące Żelazne Berło. Jest to urządzenie, które pozwala Żelaznemu Królowi wydobywać z ziemi cenną rudę. Posiada on również potężną broń znaną jako Iron King Hammer. Wiadomo również, że posiada on opis Gwyn.

Jednak jest jeszcze wiele innych rzeczy, które Żelazny Król zrobił dla swojego królestwa. Żelazny Król jest również znany jako Młody Idiota. Jest on chciwym królem, który zrobi wszystko, aby uzyskać więcej władzy nad swoimi sługami. Ma również wiele oddziałów w swoim królestwie, aby utrzymać fey poza. Stworzył także dziewięćset potężnych rydwanów z żelaza, aby dla rozrywki bić nieumarłych. Żelazny Król ma również Żelazną Królową, która jest księżniczką Żelaznego Dworu, która będzie jego nową żoną.

Jednak Żelazny Król nie jest jedynym, który odpowiada za sukcesy znanych osób. Również faery’emu przypisuje się, że jest przyczyną sukcesu wielu sławnych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *