O czym rozmawiać przy wigilijnym stole

Niezależnie od tego, czy do Twojego domu na Święta Bożego Narodzenia przyjdą goście, czy też organizujesz tradycyjny posiłek wigilijny, ważne jest, aby mieć kilka tematów do rozmowy. Oto kilka propozycji tematów do rozmowy. Obejmują one tradycje, pytania do zadawania i odręczne notatki z podziękowaniami.

Pytania do zadania

Przygotowanie miłej kolacji świątecznej nie musi być przykrym obowiązkiem. Uczyń ją bardziej zabawną dzięki kilku prostym grom na przełamanie lodów.

Najbardziej oczywistym wyborem jest gra w muzyczne krzesła. Możesz nawet wykazać się kreatywnością w doborze muzyki. Jeśli nie chcesz grać na pianinie, przyklej na suficie trochę lamperii i pozwól, aby dobra zabawa się skończyła.

Najlepszą częścią gry są ludzie, z którymi grasz. To świetna okazja, aby poznać się nawzajem na głębszym poziomie. Niezależnie od tego, czy jesteś czteroosobową rodziną, czy grupą wesołków, będziesz miał pretekst do interakcji z gangiem.

Największym wyzwaniem w przygotowaniach do świąt jest doprowadzenie wszystkich do tego samego stanu. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś gospodarzem kolacji dla wieków. Oto kilka gier typu icebreaker, w które możesz zagrać z całą rodziną. Niezależnie od tego, czy jest to grupa członków rodziny, przyjaciół, czy kolegów z pracy, na pewno poznasz kilku nowych przyjaciół w trakcie świątecznej kolacji.

Jedną z najbardziej zabawnych gier jest poproszenie każdej osoby o zapisanie swojej ulubionej kolędy. Kiedy skończysz, przeczytaj swoją listę na głos i zobacz, kto może wymyślić najlepszą wersję. Możesz nawet dostać kilka chuckles w procesie.

Innym pomysłem na zabawę jest rozdanie małej butelki czegoś wymyślnego. Najlepszą częścią gry jest to, że nie musisz być najlepszym graczem w grupie, aby wygrać. Sekretem sukcesu jest sprawienie, aby każdy czuł się wyjątkowo. Kilka drinków, odświętne nakrycie stołu i zabawny gospodarz sprawią, że każda noc będzie udana.

Tradycje

W wieczór wigilijny rodziny na całym świecie gromadzą się przy stole, aby uczcić święto. Jedzą specjalne potrawy, wymieniają się prezentami i biorą udział w specjalnych obrzędach religijnych.

Do tradycyjnych potraw na stole należy kutya, która jest mieszanką gotowanej pszenicy zaprawionej mielonym makiem i miodem. Jest ona symbolem siły życiowej i jest spożywana uroczyście.

Z wigilijnym stołem wiąże się wiele przesądów, które mają przepowiadać rodzinie przyszłość. Na przykład, jeśli ktoś po zjedzeniu wigilii przekroczy pole, to taka osoba umrze w ciągu roku. Inny przesąd mówi, że odejście od stołu zanim wszyscy goście skończą jeść przynosi pecha.

W Meksyku ludzie dokładają szczególnych starań, aby być w domu na świątecznym posiłku. Niektóre rodziny nie jedzą dopóki na niebie nie pojawi się pierwsza gwiazda. Uważa się, że ten przesąd przynosi pecha i biedę tym, którzy nie zdążą zjeść przed pojawieniem się gwiazdy.

Innym przesądem jest to, że brak prezentów w Wigilię przyniesie ubóstwo rodzinie. Ludzie w Ameryce Łacińskiej często zostają do północy, aby otworzyć prezenty.

Jedną z najbardziej tradycyjnych potraw na stole jest ciasto rumowe. Niektóre włoskie rodziny nigdy nie pomijają deserów. Uważa się, że miód może pomóc chronić ludzi przed złem.

Innym przesądem jest to, że jeśli w kolacji uczestniczy nieparzysta liczba osób, to w rodzinie będzie nieparzysta liczba zgonów. Z tego powodu przy stole znajduje się puste miejsce dla zmarłych członków rodziny.

Inną tradycją na stole jest postawienie garnuszka z miodem. Wierzy się, że miód służy do ochrony przed złem, a pozostawiony na stole będzie strzegł przed nieszczęściem.

Kutya

Tradycyjnie na wigilijnym stole podaje się kutyę. Potrawa składa się z gotowanej pszenicy, cukru i miodu. Ma bogaty, kremowy smak i orzechowy aromat. Podaje się ją z różnymi orzechami. Danie posypuje się następnie makiem.

Kutya jest podawana jako pierwsze danie podczas kolacji, a po niej zazwyczaj następują inne potrawy. Po tym daniu może nastąpić przystawka w postaci marynowanych śledzi lub grzybów. Inne dania mogą obejmować sielawę, kapustę kiszoną i bułki z kapustą.

Kutya to tradycyjne ukraińskie danie świąteczne. Jest spożywana od czasów starożytnych. Uważa się, że powstała w czasach prehistorycznych. Jest robiona z jagód pszenicy i ma bogaty, mleczny aromat. Jest aromatyzowany miodem, migdałami i makiem.

W czasach starożytnych kutya była podawana podczas Święta Jordanu. Uważano, że pomaga ona utrzymać w zdrowiu zwierzęta gospodarskie i hodowlane. Uważano ją również za pokarm sprzyjający płodności. Ludzie wierzyli, że przyczynia się do uzyskania dużego potomstwa. Używano go również do targowania się z naturą o dobre zbiory.

Kutya jest również używana w wielu rytuałach. Jest to potrawa, która symbolizuje ziemię, nieśmiertelność i płodność. Oddaje również cześć zmarłym. Uważana jest również za potrawę wielkopostną.

Kutya podawana jest w wigilię święta Trzech Króli. Podaje się ją bez mleka. Podaje się ją również bez śmietany. Potrawa uważana jest za bogatą, ciemną i pełną smaku. Podaje się ją również w osobnych pojemnikach.

Wieczerza może być spożywana w gronie rodzinnym. Nie jest ona kościelnym obowiązkiem kanonicznym. Celebruje się ją tylko w rodzinie. Tradycyjnie posiłek składa się z dwunastu potraw. Jest to posiłek z tradycyjnych potraw, ale przez lata dodano pewne niuanse.

Polska tradycja pozostawiania pustego krzesła

Pozostawianie pustego krzesła przy stole wigilijnym to tradycja w Polsce. Jej pochodzenie nie jest do końca jasne, ale wydaje się, że z czasem ewoluowała. Niektórzy Polacy uważają, że jest ona związana z dawnymi pogańskimi rytuałami. Inni twierdzą, że ma swoje korzenie w Nowym Testamencie. Tak czy inaczej, jest to wspaniały zwyczaj, który uzupełnia tradycyjną polską gościnność.

Zgodnie z tradycją, gospodarz zostawia przy stole puste krzesło lub talerz. Ma to przypominać ludziom, że nie powinni być sami. Tradycyjnie wokół stołu przekazywana jest potrawa określana jako „oplatek”, na której znajdują się obrazki Maryi, Józefa i Jezusa.

Pod obrusem kładzie się również siano. Symbolizuje ono, że Jezus urodził się na sianie. Ma też przedstawiać Jezusa w stajence. Sianko na stole jest nie tylko symbolem narodzin Jezusa, ale także szczęścia.

Innym aspektem tradycji pustego krzesła jest to, że Święta Rodzina była zmuszona znaleźć miejsce do odpoczynku. Święta Rodzina była w drodze do Nazaretu, gdy Dziewica Maryja zaczęła rodzić. Odrzucono ich z gospody i zmuszono do znalezienia schronienia w stajni.

Zwyczajem jest również pozostawienie pustego miejsca lub talerza dla nieznajomego. Puste krzesło ma przypominać ludziom, że nie powinni być sami. Uważa się również, że jest to sposób na uczczenie bliskiej osoby, która odeszła. Krzesło ma również symbolizować gościnność.

Jedną z najbardziej lubianych polskich tradycji jest wręczanie prezentów po kolacji wigilijnej. Po posiłku obdarowuje się prezentami członków rodziny, a czasem także zwierzęta domowe. Prezenty te są zazwyczaj przynoszone przez Świętego Mikołaja.

Odręczne podziękowania

Używanie odręcznych podziękowań to świetny sposób na okazanie uznania. Są one bardziej osobiste niż e-mail lub sms i pomagają poprawić nastrój.

Odręczne karteczki z podziękowaniami mogą być również świetnym pomysłem, jeśli bierzesz udział w przyjęciu obiadowym lub imprezie. Są też świetnym pomysłem dla osób, które dają Ci prezenty.

Możesz również podziękować ludziom za inne rzeczy, takie jak na baby shower, wesela, urodziny i pogrzeby. Dobrym pomysłem jest również dziękowanie ludziom za rzeczy, które dla nich robisz, jak np. dobra oferta na naprawy lub prezent w postaci dodatkowych warzyw z ogrodu.

Wiele osób przechowuje stare pudełka po butach pełne napisanych przez siebie listów. Te listy służą jako przypomnienie o ludziach, z którymi się kontaktowali. Jest to również dobry sposób, aby nauczyć dzieci wartości wdzięczności.

Na przykład, list napisany w odpowiednim czasie sprawi, że ktoś będzie miał swój dzień. List wysłany po katastrofie lotniczej lub dużej katastrofie może być czymś, co zostanie zapamiętane.

Najlepszą rzeczą w używaniu ręcznie pisanych kartek z podziękowaniami jest to, że są one trwałym przypomnieniem o Twojej hojności. Ludzie będą czytać Twój list wiele lat po wydarzeniu.

Poza tym, zawsze miło jest otrzymywać pocztę.

Jeśli nie jesteś pewien adresów pocztowych swoich odbiorców, możesz dostarczyć kartki ręcznie lub zostawić je w swoim biurze. Możesz również wysłać e-mail z podziękowaniem.

Bez względu na to, czy zdecydujesz się napisać odręczne podziękowanie, czy wysłać e-mail, zawsze warto upewnić się, że Twoje przesłanie jest jasne. Dobrym pomysłem jest również upewnienie się, że sprawdzasz swoją ortografię i gramatykę. Jeśli nie jesteś pewien, możesz przeczytać swoją notatkę na głos, aby upewnić się, że ma ona sens.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *