Wieczność w Thor: Miłość i Grom

Objawienie 21: 25 i 22:5 stwierdza, że nie będzie już nocy, a żaden grzech ani występek nigdy nie wejdzie do tego miejsca. Jest to bardzo jasny i dokładny obraz wieczności. Jest to miejsce, w którym Bóg będzie królował ze swoimi świętymi.

Thor: Miłość i Grom

W całym filmie Thor: Miłość i Grom, Wieczność jest postacią. Pojawia się na krótko w drugim akcie i jest kluczowym elementem w końcowym akcie filmu. Eternity to kosmiczna istota, która ma zdolność do zmiany przestrzeni, czasu i energii. Posiada również zdolność do spełniania życzeń pierwszej osoby, która do niej dotrze. Postać pojawia się w Marvel Comics, a jej obecność w Thor: Miłość i Grom daje jej debiut w MCU.

W filmie Thor: Miłość i Grom, Eternity pojawia się jako wodnisty basen. Efekty wizualne nie były tak imponujące, jak mogłyby być. Jednak scena, w której Eternity zostaje ujawniona, była jednym z najbardziej pamiętnych momentów filmu.

Eternity to abstrakcyjny byt, który jest obecny we wszechświecie podczas Wielkiego Wybuchu. Jest to kosmiczny byt, który może się zamanifestować tylko wtedy, gdy wszechświat jest w poważnym niebezpieczeństwie. Jest centralną postacią uniwersum Marvel Comics. Postać ta posiada zdolność zaginania czasu i przestrzeni oraz zmieniania rzeczywistości. Może również spełnić życzenie osoby, która go odkryje.

Jego pochodzenie jest nieznane, ale został stworzony podczas Wielkiego Wybuchu. Jest najpotężniejszą istotą w uniwersum Marvela. Jest kosmicznym bytem Ziemi-616 i jest personifikacją czasu. Jest ucieleśnieniem wszelkiego życia we wszechświecie. Może łączyć się z innymi Wiecznościami, tworząc multiwersalną Wieczność. Jest kosmiczną hierarchią Uniwersum Marvela. Jego moce są ogromne, ale mogą się zamanifestować tylko wtedy, gdy wszechświat jest w poważnym niebezpieczeństwie.

Thor: Love and Thunder to komiksowa adaptacja Wieczności. Występuje w niej Gorr the God-Butcher, który jest głównym złoczyńcą filmu. Gorr ma plany zniszczenia wszystkich bogów w multiwersum za pomocą Eternity. Jest on również w poszukiwaniu Bram Wieczności. Aby otworzyć bramy, potrzebuje topora Stormbreaker.

Gorr the God-Butcher to przerażający złoczyńca w Thor: Love and Thunder. Motywuje go śmierć jego ludu i zamierza zabić wszystkich bogów.

Marvel Universe

Wśród kosmicznych istot Marvel Universe jest Eternity, mistyczna, antropomorficzna istota, która reprezentuje wszechświat jako całość. Istota ta ma moc kontrolowania galaktyki, przestrzeni i czasu.

Byt ten został stworzony przez The One Above All, twórcę multiwersum. Jest wszechobecna, wszechwiedząca i może tworzyć całe wszechświaty. Jego moce są niezmierzone.

Eternity po raz pierwszy pojawiła się w Strange Tales #138. Doctor Strange uwolnił ją od Dormanu, istoty, która uwięziła ją we wszechświecie pomiędzy czasoprzestrzenią. Żywa istota ma złotą humanoidalną formę z trzema zamaskowanymi twarzami, wskazującymi na trzy wartości: sprawiedliwość, konieczność i zemstę.

The Eternity Saga to seria komiksów wydanych przez Marvela, w której przedstawiono powstanie istoty. Pierwotnie powstała ona podczas Wielkiego Wybuchu i przyjęła zbiorową świadomość wszystkich żywych istot we wszechświecie. Rolę tę przejął jednak Epoch po śmierci Eona.

Sag Eternity to najpotężniejszy kosmiczny byt w uniwersum Marvela. Istota ma moc manipulowania wszechświatem, czasem, przestrzenią, a nawet energią.

The Eternity sag może nie zawsze jest tam, aby rozwiązać każdy problem, ale jest to bardzo potężny byt, który reprezentuje wszechświat. W komiksach zazwyczaj jest uśpiony, ale jego obecność jest wymagana, gdy tkanka rzeczywistości jest zagrożona. Jego moce są tak potężne, że w komiksach może nawet zatrzeć planetę Ziemię.

Poza Eternity istnieją inne postacie, które reprezentują Uniwersum Marvela. Do tych postaci należy potężny Thor, który jest kosmiczną istotą reprezentującą miłość i grzmoty.

Istnieją również inne postacie Marvela, które reprezentują inne rzeczywistości, takie jak Uatu, który jest najbardziej płodnym z Watchers. Postacie te obserwują wydarzenia w różnych wszechświatach, nie ingerując w nie. Posąg Uatu byłby sporym wydarzeniem w MCU i mógłby być iskrą, która roznieciłaby szersze MCU do życia.

Kosmiczna hierarchia Marvel Universe obejmuje kilka bytów najwyższego szczebla, w tym Living Tribunal, Eternity i Infinity. Te byty są nie tylko potężne, ale także stanowią wyzwanie dla bohaterów w Uniwersum Marvela.

Objawienie 21:25 i 22:5 – Nie ma już nocy i nic nieczystego nie wejdzie do niego

Objawienie 21:25 i 22:5 opisuje miasto bez nocy i niczego nieczystego. W mieście tym świątynią jest Pan Bóg Wszechmogący. Świątynia będzie wypełniona chwałą narodów.

W mieście jest tron Boga, a z tronu płynie rzeka wody życia. Rzeka ta jest czysta jak kryształ. Królowie ziemi przyniosą chwałę miastu.

Bramy miasta nigdy nie zamkną się w dzień. Rzeka wody życia płynie wielką ulicą miasta. Ci, którzy wprowadzają terror do miasta, zostaną wygnani z nieba i piekła.

W nowym Jeruzalem nie będzie ludzi nieczystych. Tylko ci zapisani w księdze życia Baranka wejdą do raju.

Miasto to nigdy nie będzie potrzebowało słońca ani księżyca, aby świecić. Mury miasta były pokryte jaspisem i złotem. Każdy z dwunastu fundamentów na murze był ozdobiony kamieniem szlachetnym. Mur był również wykonany z dwunastu tysięcy staj, które stanowiły miarę miasta.

Miasto nie zostanie zniszczone. Nie będzie trzęsienia ziemi, wojny ani klęsk żywiołowych. Pan Bóg będzie z ludźmi na zawsze. On otrze wszystkie łzy. Zetrze wszelki ból i cierpienie. On zniszczy wszelkie zło. Wprowadzi na świat nowe stworzenie. To nowe stworzenie będzie trwało wiecznie.

Święci w nowym Jeruzalem będą odczuwać mieszaninę zepsucia i łask. Będą oni obmyci w lawie krwi Chrystusa. Ich nieczyste rzeczy zostaną zniszczone w śmierci. Będą też przedstawieni Ojcu bez plamy.

Święci w nowym Jeruzalem nie będą mieli wpuszczonych do miasta osób nieczystych. Żadna obrzydliwość nie zostanie wpuszczona do raju. Niebiańska świątynia będzie wypełniona chwałą narodów.

Ludziom będzie wolno wejść do nowej ziemi i nieba bez strachu. Będzie im wolno odwiedzić każdy naród, a także zbadać wszystkie dzieła Boże. Odkupieni spędzą wieczność w ciałach zmartwychwstałych.

Ortodoksyjni Żydzi Chabad

Wśród wielu grup chasydzkich na świecie, Chabad (znany również jako Lubavitch) jest najbardziej znany. Jego filozofia opiera się na naukach rabina Dovbera ben Avrahama i rabina Yisroela ben Eliezera. Chabad podjął wiele działań na rzecz zbliżenia niereligijnych Żydów do ich wiary. Chabad wyszkolił również tysiące rytualnych obrzezaczy i edukatorów.

Ruch Chabad wywodzi się z Liozna, guberni pskowskiej, Imperium Rosyjskiego, w XIX wieku. Później został przeniesiony do Lubawicz w 1813 roku.

Ruch Chabad w ciągu swojej historii zrodził wiele odłamów. Jedną z głównych gałęzi jest ruch Chabad-Lubawicz, który prawnie został włączony do Agudas Chasidei Chabad. Spośród wielu grup chasydzkich, chasydzi z Chabadu mają najdłuższą historię działalności. Jego wyznawcy biorą osobistą odpowiedzialność za każdego Żyda. Chabad zachęca również pogan do przestrzegania siedmiu praw Noego.

Według badań z 2006 roku, w Stanach Zjednoczonych było od 16 000 do 175 000 chasydów Chabadu. Szacunki te oparte były na szeregu wskaźników pochodzących ze spisu powszechnego w USA. Badanie to uwzględniało również liczbę gospodarstw domowych, dane językowe i inne zmienne w celu oszacowania wielkości Chabadu.

Światowa populacja Chabadu jest szacowana na około 13% wszystkich chasydów na świecie. Liczba chasydów gwałtownie wzrasta ze względu na wysoki wskaźnik urodzeń. Szacunki z 2005 roku wskazywały, że na świecie było 400 000 chasydzkich dzieci.

Filozofia Chabadu wynosi umysł ponad serce. Koncentruje się na koncepcjach religijnych i często powołuje się na klasyczne pisma żydowskie i żydowski mistycyzm. Chabad naucza, że jeśli ktoś rozumie, będzie miał zdolność kochania Boga. Twierdzi również, że zrozumienie jest matką miłości.

Chabad był również pionierem w powojennym zasięgu żydowskim. Wyszkolił tysiące rabinów, rytualnych obrzezaczy i edukatorów. Jego działalność doprowadziła również do znacznej liczby baalei teshuva, czyli Żydów, którzy przeszli na judaizm.

Ruch Chabad obchodzi „Jom Geulah”, czyli „Dni Wyzwolenia”. Świętuje również wyzwolenie rabina Szneura Zalmana z Liadi, który jest uważany za założyciela ruchu. Do innych ważnych dat w życiu przywódców Chabadu należą ich urodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *